به سایت شرکت مبتکران عصر نوین پاسارگاد (مانا) خوش آمدید

انواع توپولوژی در یو پی اس های مقیاس بزرگ و توان بالا.

توپولوژی Topology در ups های توان بالا.

توپولوژی های UPS نحوه اتصال داخلی اجزای قدرت UPS را تعریف می کنند. تولیدکنندگان می توانند از توپولوژی به عنوان ابزاری برای کاهش تلفات برای یک برنامه خاص یا دامنه اندازه استفاده کنند.

در سیستم های بزرگ UPS از دو توپولوژی اصلی استفاده می شود:

1-Double Conversion On-Line

2- Delta Conversion On-Line

در مورد سیستم های UPS آنلاین دلتا Delta Conversion ، کارایی عمدتا با کاهش تلفات در حالت بدون بار و همچنین با کاهش تلفات قانون مربع مطرح میشود. در ups های تبدیل دلتا آنلاین از ترانسفورماتور ورودی استفاده می کند و ولتاژ خروجی UPS می تواند بدون نیاز به تبدیل تمام برق ورودی ups به DC و دوباره تبدیل آن به AC که در مدل Double conversion Online انجام می شود، کاملاً تنظیم و کنترل شود.یک روش ساده برای درک بهره وری انرژی در توپولوژی تبدیل دلتا ، در نظر گرفتن انرژی مورد نیاز برای عبور از یک دره است. فناوری Delta Conversion با استفاده از یک پل فقط با حمل بار تفاوت (دلتا) بین نقطه شروع و عبور از میابر پل و رسیدن به نقطه پایان باعث صرفه جویی در انرژی می شود. یو پی اس دو مبدل On-Line برق را به ولتاژ DC تبدیل کرده و دوباره به ولتاژ AC برمی گرداند که مانند عبور از پایین دره و صعود مجدد برای رسیدن به طرف دیگر است.

یو پی اس های Double Conversion On-Line جریان هارمونیک ورودی بالایی را تولید می کنند که باعث گرم شدن مضاعف سیم کشی بالادست و ترانسفورماتورها است. به منظور به حداقل رساندن این جریان ، فیلترهای ورودی به طرح های تبدیل مضاعف اضافه می شوند ، اثر تأسف آور افزودن فیلترها این است که آنها با تنظیم ولتاژ ژنراتور موتور تداخل پیدا می کنند در حالیکه این فیلترهای ورودی در ups های تبدیل دلتا Delta Conversion مورد نیاز نیستند.